جزیره هندورابی، الماس خلیج فارس

با توسعه پایدارگردشگری درهندورابی این جزیره به مقصد اصلی گردشگران و بوم گردان كشور و منطقه تبدیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی امور بین الملل سازمان منطقه آزاد كیش ، تبدیل جزیره هندورابی به مقصد اصلی گردشگران و بوم گردان كشور و منطقه یكی از طرح های مهم توسعه گردشگری در سازمان منطقه آزاد كیش است كه با نگاه ویژه به حفظ طبیعت منحصر بفرد هندورابی و محیط زیست دریایی اجرا خواهد شد


تنوع حیات وحش درهندورابی در كنار طبیعت بكر و و سواحل آن نقش موثری در تبدیل این جزیره توسعه نیافته به الگوی گردشگری پایدار در منطقه را داشته و حفظ جذابیت های طبیعی هندورابی در جلب گردشگران علاقمند به طبیعت و محیط زیست دریایی موثر است. دراین راستا با هدف پیشگیری از پیامدهای منفی توسعه بر محیط زیست، تمام فعالیت های عمرانی و توسعه ای  سرمایه گذاران بخش خصوصی و دولتی بر اساس طرح مدیریت یكپارچه سواحل و محیط زیست جزیره هندورابی در این منطقه اجرا می شود.

 

سازمان منطقه آزاد كیش نیز در راستای توسعه پایدار هندورابی  تمام طرح های پیشنهادی را بر اساس شرایط اكولوژیك جزیره هندورابی ارزیابی می كند و سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی و دولتی  در دوره ساخت طرح های گردشگری و تفریحی و بهره برداری از این طرح ها ملزم به رعایت قوانین و ضوابط محیط زیستی خواهند بود.

تعیین مناسبات و ضوابط زیست محیطی خاص در ساخت و سازها ، انتخاب مصالح همخوان با محیط، طراحی‌های محیطی و دارای هویت بومی و توجه به سابقه تاریخی و فرهنگی و مشاركت با بومیان محلی،این جزیره را به عنوان الگوی توسعه پایدار در كشور مطرح نموده و نمونه موفقی برای توسعه مكانهای شبیه به هندورابی در سایر نقاط كشور خواهد بود.

لازم به ذكر است با توجه به لزوم حفظ جذابیت طبیعی هندورابی و طرح مدیریت محیط زیست آن ،  بخش وسیعی ازاین جزیره برای فضای تفریحی گردشگران در نظر گرفته شده و تنها بخش محدودی از هندورابی به ایجاد امكانات و تاسیسات زیربنایی ،‌‌‌‌‌‌‌‌اماكن ارائه خدمات ضروری و پشتیبانی و امكانات اقامتی اختصاص می یابد.

اكوپارك و سایر پارك های موضوعی مانند پارك سلامت و انرژی از جمله  طرح های توسعه ای پیش بینی شده برای جزیره هندورابی است.

تمامی حقوق این سایت برای جامعه بازاریان و بازرگانان کیش محفوظ است.
سرویس نرم افزاری مرواتاک (مروارید اطلاع رسانی و تجارت الکترونیک) - شرکت پرسیا فاوا کیش
سرویس نرم افزاری مرواتاک (مروارید اطلاع رسانی و تجارت الکترونیک) - شرکت پرسیا فاوا کیش - Morvatak Software Service - Kish FAVA Persia Co. Ltd. - Information Technology & Services